http://www.jtpturkiye.net.tc/
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) Uyeoll10

Join the forum, it's quick and easy

Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) Uyeoll10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Yugioh JTP 3 Mısır Tanrı Kartı Yaması(Linkler Canlıyken Dal > İndir)
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) EmptyC.tesi Mayıs 19, 2012 5:19 pm tarafından AdmJnsn

» Yu-Gi-Oh Joey The Passion İndir (Kartları Açıktır Ek Bir Yamaya Gerek Yoktur)
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) EmptyC.tesi Mayıs 19, 2012 5:08 pm tarafından AdmJnsn

» Kart Arşivi-1
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) EmptyCuma Mart 09, 2012 6:49 pm tarafından EXODİA12

» JTP HAMACHİ AĞLARI
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) EmptyCuma Mart 09, 2012 6:35 pm tarafından EXODİA12

» Nirvana (Kayıtlar Açık)
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) EmptyC.tesi Eyl. 10, 2011 9:36 pm tarafından Ejder-ejiko

» -YugiCafe YTC TURNUVASI-
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) EmptyC.tesi Eyl. 10, 2011 9:23 pm tarafından Ejder-ejiko

» yugioh tan 2000 yıl sonrası sm(space monsters)
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) EmptyC.tesi Eyl. 10, 2011 9:20 pm tarafından Ejder-ejiko

» Özel YugiOh Masaüstü Resimleri
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) EmptyC.tesi Eyl. 10, 2011 6:16 pm tarafından Ejder-ejiko

» 3 Mısır Tanrı Kartından Hangisi En Güçlü?
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) EmptyC.tesi Eyl. 10, 2011 6:07 pm tarafından Ejder-ejiko

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 20 kişi Cuma Ağus. 26, 2016 3:06 am tarihinde online oldu.
Ortaklar
bedava forum
Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde YugiCafe Forumadresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde http://www.jtpturkiye.net.tc/ adresi saklayın ve paylaşın

Istatistikler
Toplam 175 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: malmal123

Kullanıcılarımız toplam 261 mesaj attılar bunda 65 konu

Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme)

2 posters

Öğretici Konu Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme)

Mesaj tarafından Berqwingair Cuma Şub. 11, 2011 12:32 am

Şimdi oyuna eğer yeni başladıysanız yapacağınız ilk iş JTP indirmek olmalı.Peki neden? JTP oyunun bütün kurallarını öğrenebileceğiniz bir oyun.(Her ne kadar eski kartlar olsada genelde hata bulmanız çok zor bi oyundur.)Mesela yeni oyuncular sorar hangi desteyi almalıyım hangisi daha güçlüdür.JTP'yi bir süre oynadığınız takdirde kartlar arasındaki güç farklarını rahatça anlayabilecek duruma geleceksiniz.Ama sakın bu söylediklerimden JTP'nin sıkıcı bir oyun olduğunu çıkarmayın ki çok yanlıştır bence.Tabi JTP oynamaya başladığınızda deste size gökten inmeyecek.Siz destenizi yapmak için bütün kartlara bir şöyle göz geçirmenizi ve sizin hoşunuza giden beğendiğiniz kartlarla başlamanızı öneririm.Bu oyunda bir çok kişinin yaptığını bildiğimiz Net Deckerlik yani bir desteyi aynen kendi desten gibi geçirmen oynaman.Bu net decklerlik size bilmediğiniz desteler hakkında fikir almanızı sağlar bir iyi yanıda budur.Böylece oyunda gelişebilirsiniz.Ama bunu sürekli yapmanızı önermem.Ben mesela orjinal bir deste yapmaya çalıştığım zamanlar genelde YVD açarım ve ordaki bütün kartlara şöyle hızlıca bakarım.Gözüme takılan ilginç ve işe yarar kartlar varsa desteme alabilirim.

Peki JTP indirdikten sonra ne mi yapıcaz.Hamachi sayesinde başka oyuncularla maç yapıp tecrübe kazanmaya çalışıcaz.Tabi adı üstünde tecrübe hemen 1 günde olacak birşey olmadığı için sabretmeniz gerekecek.Size önerim oyuna başlamanızın ilk 3-4 ayı JTP dışında oyun oynamamanız.Bunun nedeni ise diğer oyunları oynarsanız pek birşey anlayamayacağınız gibi size bir yararı da olmayacaktır.
Resim
Evet gün geldi JTP'de belirli bir seviyeye geldiniz.JTP ile yetinmeyeceksiniz ve YVD indireceksiniz.Başlarda JTP gibi otomatik bir oyun olmadığı için ve kart çoğunluğundan alışamayabileceğiniz bir oyundur.Ama onu da 1-2 ay oynadıktan sonra bu oyuna yeni başladığınız halinizden ne kadar üstlerde olduğunuzu görebilirsiniz.Ama bu değl ki artık iyi bir oyuncuyum bu benim için yeterli.Kendinizi o 1-2 aylık kısımda geliştirmek için sitemizin incelemelerini okuyarak desteler yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Her şeyi harfiyen uyguladıysanız kendinizi orta seviyede bir düellocu olarak bulabilirsiniz.Çok üst düzeye çıkmanız kendi yeteneklerinize bağlıdır.
Resim
Yeni oyuncular deste yapmakta zorluk çeker bu çok normaldir.Bu konudada elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcam size.Destenizi yaparken ilk önce yapacağınız destenin stratejisini ,kartlarını,combolarını vb. iyi kavramanız gerekmektedir.Bunları kavradınız mı işin zor olan kısmı hangi kartı koyacağım.Bu kartları seçerken oyun içinde ilk önce dead draw diye tabir ettiğimiz yani çektiğinizde her zaman işinize yaramayan kartlardan oldukça az almalısınız ki elinizdeki kartları kullanmanız mümkün olsun.İkinci olarak destelerinizi en fazla 42 kart olarak kurmanızı öneririm.İstediğiniz kartın 40 kartta elinize gelme ihtimali çok daha fazladır ve daha fazla kart olan destelere göre daha büyük bir avantaj sağlar bu size.Fakat çok çok çok gerekmedikçe 40'ı geçmeyin.Size destelerde bulunması gereken kart tiplerinden biraz bahsedeyim kısaca:

Resim
Staple kartlar:Nerdeyse bütün destelerin olmazsa olmaz kartlarıdır.Bunların başında Mystical Space Typhoon ve Brain Control gelir.Oldukça işe yaradığı için bütün destelerde diyemesek te genelleme yaparsak nerdeyse bütün destelerde işe yarayan kartlardır.

Destenizi hızlandıran kartlar:Eğer bir meta destesi kuruyorsanız mezarınıza kart göndermenize yarayan Card Trooper ve Armageddon Knight tarzı kartlar koyabilirsiniz.Ayrıca meta destelerinin vazgeçilmezlerinden biri de kart çekmenize yarayan kartlardır.Bunlara örnek vermek gerekirse Allure of Darkness ve Destiny Draw en iyi 2 örnek olur.Bu kartlar dışında destenize destenizdeki kartları elinize ve sahaya getirip destenizi daha çok inceltmenize yarayan Sangan,Giant Rat,Mystic Tomato vb. kartlar bu tarz kartlara örnek olarak gösterilebilir.

Saha avantajı sağlayan kartlar:Bu kartların başında Mirror Force gelir.Saha avantajını elinize geçirmek istiyorsanız rakibin tuzak kartlarından çok canavarlarını halletmeniz gerekmektedir aksi takdirde pek saha avantajı aldığınızı söylemek mümkün olmaz.Bu kartlara büyülerden de Fissure,Smashing Ground tarzı kartları örnek gösterebiliriz.Sahayı canavarlarla dolduran destelere karşı side deck'inizde veya destenizde Lightning Vortex bulundurabilirsiniz.

Tuzak kartları:Destenize tuzak kartlarını koyarken dikkat etmeniz gereken konular vardır.Birincisi destenin tarzı.İkincisi ne tarz tuzaklar bu desteye uyum sağlar.Örneğin bir Blackwing destesinde yaklaşık 7 civarında tuzak olması gerekir.Çünkü destenin yapısı büyü kartlarıyla çok oynamanızı gerekitiriyor.Fakat bu bir Gladiator Beast destesine uygun büyü kartlarının sayısı oldukça azdır.Destenin amacı da zaten bunu gerektirmez.Tuzaklar sayesinde canavarlarını korumayı gerektirir.Anlayacağınız gibi destenize koyabileceğiniz tuzak sayısı deste çeşidine göre değişir.

Neyse inceleme bu kadar sağlıcakla kalın.
Kısaltmalar ve Yu-Gi-Oh Terimleri
*JTP:Joey the Passion
*YVD:Yu-Gi-Oh Virtual Desktop
*KCVDS:Kaiba Corp Virtual Duel System
*Meta:Oyunun en güçlü diyebileceğimiz destelerinden oluşmuştur.Bunların tümüne meta denir. *Chain:Zincir demektir.Kartların özellikleri birbirlerine zincirlenirse gerçekleşir yani rakibiniz kart aktif ettiği anda kapalı tuzak kartınızı chainleyebilirsiniz.
*Side deck:Maç düellolarda yani 2 ye ulaşanın kazandığı sistemde maç başında ve aralarında destenizdeki kartlarla burdaki kartları değiştirebilirsiniz.Bu da size başka destelere karşı avantaj kazandırır.Çıkardığınız kadar almak ,aldığınız kadar çıkarmak zorundasınız.

Not:Alıntıdır
Berqwingair
Berqwingair
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktiflik :
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) Right_bar_bleue

Erkek Mesaj Sayısı : 21
Tecrübe Puanı : 36
Rep Gücü : 5

Özel Bilgileri
Dp İle Aldığı Kartlar Dp İle Aldığı Kartlar: Henüz Kart Almamış
Düel Parası Düel Parası: 50

Öğretici Konu Geri: Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme)

Mesaj tarafından Akhilleus Cuma Şub. 11, 2011 10:55 am

Bravo
Akhilleus
Akhilleus
Yönetici
Yönetici

Aktiflik :
Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme) Right_bar_bleue

Erkek Mesaj Sayısı : 86
Tecrübe Puanı : 158
Rep Gücü : 8

Özel Bilgileri
Dp İle Aldığı Kartlar Dp İle Aldığı Kartlar: Hepsi
Düel Parası Düel Parası: 999999999999999999

https://yugicafe-forum.yetkin-forum.com

Öğretici Konu Geri: Pro. Duelist olmak istiyorum diyorsan?(inceleme)

Mesaj tarafından Misafir Cuma Şub. 11, 2011 12:56 pm

yeni oyuncular için harika bir inceleme...
Misafir
Misafir